Zai'de Yaşam

Zai’de yaşam sessizlik ve sakinlik üzerine kuruludur. Bodrum’un sesinin ve hareketliliğinin kapılar ardında kaldığı bu alanda,
misafirlerin hem kendileri hem de diğer kişiler için bir takım kurallara uyması gerekmektedir.

Yeni Nesil Kütüphane

Yeni Nesil Kütüphane Zai, “üçüncü mekan kütüphaneler” kavramından aldığımız ilhamla tasarlandı. Bilinen kütüphane anlayışı dışında, daha interaktif ve çok yönlü bir ortam yaratma fikri, mekanın yapısına ve hedefine taşındı. Okuyan kişiler için ev ve işyerinden sonra vakit geçirebilecekleri üçüncü mekan olma amacıyla kurulan Zai, misafirlerini sosyal ve kültürel bir alanla karşılıyor.

“Oku, dinle, izle” felsefesiyle, farklı ilgi alanlarına da hitap eden mekanda, klasik kütüphanelerde bulunan kitap okuma alanının yanı sıra, film gösterimlerinin ve okumalarının yapıldığı bir cep sineması, yazarlar ve şeflerle düzenlenecek yemekler için bir atölye, klasik müzik severler için bir müzik dinleti alanı, atıştırmalıklar, özel çaylar ve değişik demleme yöntemleriyle hazırlanan 3. nesil kahvelerin servis edildiği bir kafe bulunuyor. Zai, bu yeni nesil kütüphane anlayışı ile misafirlerine zeytin ağaçlarının altında, sakin ve keyifli bir ortam sunuyor.